İmplant

All-One Four Sadece 6 Saattte Yemek Yiyebilecek agızlar. Sadece 2 Saatte

Çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalardır. Birebir diş kökünün yerini tutarlar ve üzerlerine ihtiyaca uygun protezin yapılmasına imkan sağlarlar.

İmplant Hangi Durumlarda Kullanılır

• Tek diş eksikliğinde

• Çok diş eksikliğinde

• Tam diş eksikliğinde

İmplant Uygulamasında Ağrı Olur Mu?

İmplant sıklıkla lokal anestezi yada hastanın isteğine göre genel anestezi altında yapılır. Dolayısı ile uygulama esnasında ağrı olmaz. İşlem bittikten sonra anestezinin etkisi geçince, her cerrahi uygulamada olduğu gibi implant uygulamasında da ağrı olur. Ancak meydana gelen ağrı, basit ağrı kesicilerle giderilebilen seviyelerdedir.

İmplant Yerleştirildikten Hemen Sonra Protez Takılabilir Mi?

Kemiğe yerleştirilen titanyum vidaların kemik tarafından sarılması ve sabit hale gelmesi gerekmektedir. Bu sebeple 2 – 6 ay arası bekleme süresi vardır. Genellikle birinci ayın sonlarına doğru geçici protez yapılabilir. Ama biz kiliniğimizde yeni geliştirilen implant sistemleri ile implantın yerleştirildiği aynı gün üst yapısını takabilmekteyiz. Tam aktif hale gelmesi için ise 40 gün beklemekteyiz. Böylece ikinci bir cerrahi işlemden hastalarımızı kurtarmaktayız.

Eksik Her Diş İçin Bir İmplant Mı Gerekir?

Gerekmez. Doğal dişler köprü ayağı olarak kullanılamadığından dolayı iki implant bir çok vaka için yeterli olmaktadır.

İmplantların Ömrü Ne Kadardır?

Hastanın bakımı ve düzenli hekim kontrolü ile birlikte diabet yada osteoporöz gibi sistemik rahatsızlıkların regule olduğu durumlarda 20 yıl ve üstü rahatlıkla kullanılabilir.

Herkese İmplant Yapılabilir Mi?

Herkese implant yapılabilir. İmplantın yapılamayacağı durumlar kontrol altında olmayan diabet hastalığı ile sınırlıdır. Çene kemiğinin yeterli kalınlıkta olmadığı durumlar içinde kemik ilavesi yapılabilmektedir.

İmplant Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

İmplant ağzın doğal durumunun devam ettirilebilmesi, sadece ihtiyaca yönelik olması, uzun ömürlü olması, hareketli protezlerin sabit protezlere çevrilebilmesi gibi avantajları beraberinde getirir.